Lifestyle

Co o matce mówi znak zodiaku? Będziesz w szoku!

BARAN (21.03 – 19.04)

Dziarska kobieta

Matka-Baran potrzebuje przede wszystkim trzech rzeczy: musi się realizować, aktywnie działać i inspirować innych. Traktuje swoje wychowawcze obowiązki poważnie, ale jednocześnie radośnie. Dzieci lubi trzymać pod swoimi skrzydłami, ale potrafi wymagać od nich samodzielności i zaradności. Za swoim potomstwem skoczyłaby w ogień. Nie jest zbyt drobiazgowa i nie wpada w panikę z powodu guza bądź siniaka u dziecka. Nie złości się też gdy wróci ono z podwórka umorusane jak nieboskie stworzenie. Chętnie bawi się z dziećmi i organizuje zabawy, gdyż jak wiadomo uwielbia wszelkiego rodzaju aktywność. Jest dziarską mamą, ponieważ w głębi duszy sama dożywotnio pozostaje dzieckiem. Czasami może wyróżniać jedno dziecko.

Często powierza komuś troskę o codzienne praktyczne szczegóły. Zgodnie z jej filozofią życie jest zbyt krótkie, by tracić je na pranie, prasowanie, bądź smażenie konfitur. Matka- Baran musi pamiętać, by okazywać swoim dzieciom czułość. Matka spod znaku Barana lubi mieć jakieś osiągnięcia i dokonania, tego samego pragnie dla swojego dziecka. Pragnie, by jej dziecko osiągnęło w życiu zamierzone cele i zrobi wszystko, by mu w tym pomóc. Ma skłonność do rządzenia w domu. To ona wszystkim trzęsie i nie zawaha się również w razie potrzeby potrząsnąć dzieckiem. Należy bowiem do osób, które bez przerwy coś organizują, mają niezwykle wypełniony plan zajęć, pędzi przez życie w oszałamiającym tempie. Ma wrażenie, że współzawodniczy z całą resztą świata i musi jak najszybciej osiągnąć to, co zaplanowała. Jeśli macierzyństwo jest pracą, chce ją wykonać możliwie najskuteczniej.

Wyrabia w dziecku samodzielność i niezależność. Uczy je, jak w życiu postawić na swoim. Broni się przed więzami emocjonalnymi. Musi więc okazywać swoim dzieciom czułość.

BYK (20.04 – 20.05)

Dobroduszna

Matka-Byk to niezawodna podpora dla swojego potomstwa. Ze szczególną uwagą dąży do tego, by zapewnić swoim dzieciom dobrobyt. Jest zapobiegliwą „kwoką”, zapewniającą swoim podopiecznym obfitość uczuć i dobrobyt, nie będąc przy tym osobą bezgranicznie rozrzutną. Wychowuje dzieci z bardzo dużą konsekwencją, aczkolwiek nie surowością. Z taką matką można konie kraść. Cechuje ją trzeźwa ocena rzeczywistości w wychowaniu pociech.

Chętnie się nimi opiekuje. Wie jak należy karmić i odżywiać dziecko, lubi również przyjmować gości, a także podejmować i organizować wspaniałe przyjęcia imieninowe bądź urodzinowe dla swoich dzieci, przy czym jest bardzo dużą estetką. Ze swoimi dziećmi doskonale rozumie się w sprawach dotyczących wygody. Dla niej dom i rodzina stanowią centralny punkt egzystencji. Dla swojego dziecka stwarza bardzo korzystny, pełen dobra grunt, którego dziecko nie chce opuścić i dlatego minusem może być fakt, że jej dzieci tak bardzo dobrze czują się w domu rodzinnym, że nie chcą z niego odchodzić. Czasami matka może okazać się również bardzo zaborcza i niechętnie zgadza się, żeby jej dziecko odchodziło z domu.

Matka spod znaku Byka odznacza się wrodzoną praktycznością i stałością, to prawdziwa matka-ziemia. Uwielbia dzieciom dogadzać, robić zabawki i organizować czas. Zrównoważona i rozsądna, najlepiej radzi sobie z dzieckiem o przeciętnych potrzebach, może natomiast mieć problemy z takim, które jest pod jakimś względem niezwykłe. Wtedy takie dziecko czeka prawdziwy szok.

To praktyczna, opiekuńcza i serdeczna matka. Z cierpliwością i troską poświęca się swojemu dziecku, wyrabia w nim głębokie poczucie bezpieczeństwa i pokazuje sposoby łatwego
radzenia sobie z codziennością. Z trudem pozwala dziecku na samodzielność.

BLIŹNIĘTA (21.05 – 21.06)

Sprytna

Matka spod znaku Bliźniąt traktuje macierzyństwo jako ekscytujący proces zdobywania wiedzy. Z pełnym zaangażowaniem pomaga swemu dziecku rozwijać się i rozszerzać horyzonty. Do zajęć domowych nie podchodzi ze specjalnym entuzjazmem. Łatwiej nawiązuje kontakt umysłowy niż fizyczny i szczególnie dba o rozwój intelektualny swojej pociechy. Bardzo lubi bawić się z dziećmi, czytać im bajki i rozwijać w nich wszelkiego rodzaju zdolności umysłowe, bo w ogóle swoje dziecko traktuje jako cenny mózg. Są to kobiety czułe, ale niezbyt wylewne, nie należące także do osób nadopiekuńczych. Nie znajduje życiowego spełnienia pośród gotowania, karmienia, zajęć dnia codziennego oraz gromady dzieci. Ma bardzo dobry kontakt na płaszczyźnie porozumienia dusz. Takie podejście matki wychodzi potomstwu na dobre. Przy matce-Bliźniaku nie można się nudzić, bo karmi swoje dzieci dużą ilością wiedzy. Jej dziecko nie zaleje się łzami w gabinecie okropności ani przy oglądaniu filmu o Draculi, wprost przeciwnie uzna całą tą makabrę za interesującą.

Matka spod znaku Bliźniąt myśli z szybkością błyskawicy. Potrafi krążyć po supermarkecie robiąc zakupy na swoje wieczorne przyjęcie, kupić przy tym prowiant dla staruszki sąsiadki, równocześnie rozmawiając z przyjaciółką i zdejmując palto zgrzanemu dziecku. Trudno jej pogodzić się z tym, że świat dziecka toczy się na wolniejszych obrotach. Przypomina motyla, który jest w nieustannym ruchu, którego trudno dogonić i zatrzymać. Kobieta spod znaku Bliźniąt stawia dzieciom wysokie wymagania intelektualne, ponieważ według niej wykształcenie jest kluczem do sukcesu.

Nie zamartwia się bez potrzeby. Ma pogodne i radosne usposobienie. Zręcznie i sprytnie rozwiązuje problemy, interesuje się dzieckiem i zawsze znajdzie czas na to, aby go wysłuchać. Na wszystko ma gotową odpowiedź. Zaprzecza istnieniu tego, co mroczne i ciemne. Raczej chłodna.

RAK (22.06 – 22.07)

Mama z powołania

Kobiety-Raki doskonale sprawdzają się w roli matki. Troskliwe i wyrozumiałe, umieją też stworzyć ciepły, przytulny i bezpieczny dom. Ich bezgraniczna miłość umożliwia dzieciom otwarcie się na świat uczuć i zrozumienie własnych emocji, ułatwia też rozwijanie wrodzonych zdolności. Kobieta-Rak to matka z powołania. Może nawet zdecydować się na przerwanie pracy zawodowej, by całkowicie poświęcić się sprawom wychowania dzieci i zająć się domem. W niezmordowany sposób będzie się starała zapewnić swoim dzieciom wszystko, a czasami nawet i więcej, co czasem może być zbyt dużą nadopiekuńczością, wręcz zaborczością. Matka-Rak będzie się starała nie tylko o zapewnienie swojemu dziecku potrzeb materialnych, ale także psychicznych i intelektualnych. Dziecko przed matką-Rakiem może zawsze otworzyć swoje serce, gdyż będzie zawsze miało w niej całkowite wsparcie.

Matka spod znaku Raka uwielbia karmić i troszczyć się o innych. Dom i rodzina stanowią dla niej centralny punkt egzystencji. Daje konkretny grunt, na którym dziecko może zapuścić korzenie. Jest idealną strażniczką ogniska domowego. Pogodna i rozsądna. Instynktownie wyczuwa, kiedy dziecko ma jakiś problem i potrafi zareagować skutecznie, rozsądnie, a jednocześnie z miłością.

Idealna matka – czuła, troskliwa, ochraniająca, wyrozumiała, serdeczna, bardzo kochająca dzieci. „Kwoka”, która chroni swoje potomstwo, troszczy się o nie, ale zwykle nie lubi, kiedy jej dzieci dorastają i usamodzielniają się. Emocjonalnie nie potrafi wypuścić ich na wolność.

LEW (23.07- 22.08)

Wspaniałomyślna

Matka w znaku Lwa to osoba obdarzona wrodzonym autorytetem. Sama głęboko przekonana o własnej wartości stara się również dzieciom wpoić przekonanie o konieczności chwytania byka za rogi. Sama bardzo lubi przebywać wśród rodziny, znajomych czy przyjaciół, a tym bardziej chwalić się swoją pociechą, chcąc zdobyć podziw i uznanie. Jest dumna ze swojego dziecka i rozkoszuje się komplementami na jego temat. Bardzo też lubi ubierać swoje dzieci w ekskluzywne rzeczy. Bez względu na koszty często zaspakaja wszelkie zachcianki i kaprysy dziecka, co niektóre pociechy mogą potem wykorzystywać, terroryzując swojego rodzica. Mamy-zodiakalne

Lwy mają skłonność do rządzenia w domu, o swoim dziecku chcą wiedzieć wszystko, próbując zaglądać bezpardonowo w jego duszę. Wiążą ze swoim dzieckiem bardzo ambitne plany, często różniące się od jego własnych. Choć opiekuńcza i odpowiedzialna, mama-Lew nie potrafi poświęcić się jedynie życiu domowemu. Ma potrzebę połączenia macierzyństwa z pracą zawodową. Na ogół nie przeszkadza jej dawka hałasu i bałaganu, ale gdy jest zmęczona łatwo ulega irytacji. Zdarza się jej zbyt wiele od dzieci wymagać. Zodiakalne Lwice mają na ogół nieliczne potomstwo, często zdarza się, że planują świadomie tylko jedno dziecko.

Matka spod znaku Lwa jest spontanicznie czuła i serdeczna, potrafi być również pobłażliwa dla swoich dzieci, choć gdy trzeba, postawi je do pionu bardzo stanowczo.

Życzliwa, dumna ze swego dziecka. Chętnie pławi się w słońcu własnej szczodrości. Wspiera dziecko pochwałą i zachętą. Pomaga mu uwierzyć we własne siły i wypuszcza je w świat.

PANNA (23.08 – 22.09)

Wspaniała

Matka spod znaku Panny jest osobą bardzo praktyczną, co łatwo zauważyć odwiedzając jej dom. Troszczy się o jego wygląd i robi to z bardzo dużym smakiem, wdziękiem i taktem. Stanowi wzór idealnej kobiety i żony – jest poważna, oszczędna, wyznaje zasadę „przez żołądek do serca”. Często można ją zastać przy robieniu przetworów na zimę, pieczeniu ciasta, a także różnych domowych pracach, które stwarzają miłą, ciepłą atmosferę.

Wychowuje swoje dzieci przez pryzmat praktyki i określonych celów. Zadba, by jej pociechom niczego nie zabrakło, ale niekoniecznie muszą być to przepych i ekstrawagancja. Okazuje dzieciom miłość i zapewnia wsparcie we wszystkich ich życiowych sytuacjach. Panna przywiązuje wielką wagę do zdrowego rozsądku, więc matka spod tego znaku z wielką przyjemnością obserwuje stałość i zrównoważenie swojego dziecka. Z dzieckiem łączy z absolutne porozumienie, potrafi być jednak bardzo wymagająca, że nie ma mowy o osiągnięciu doskonałości. Panna przywiązuje wagę do tego, co „dobre dla dziecka”, potrafi policzyć słodycze w pudełku, żeby upewnić się, czy nie zjadło za dużo. Umie jednak znaleźć jakieś praktyczne wyjście z każdej sytuacji. Wspaniałą cechą matki Panny jest to, że zauważy najdrobniejszą zmianę emocjonalną swojej pociechy.

Życie z matką spod znaku Panny szybko uświadamia dziecku, że czas jest wartością bardzo cenną i nie można go marnować. Nawet wolne chwile wypełnia długa lista rzeczy do zrobienia. Dziecku zawsze służy radą i pomaga w rozwiązywaniu problemów Dla dobra wychowania dziecka potrafi zrezygnować ze swoich ambicji zawodowych. Jej dziecko wyróżnia się pod względem czystości i jest bardzo zadbane i ładnie ubrane.

Zręczna, bystra, sumienna, rozsądna, opanowana, czysta. Przywiązuje dużą wagę do zdrowej żywności i zdrowego trybu życia. Wychowuje dziecko tak, aby miało dobrą kondycję i umiało sobie poradzić na co dzień. Czasami zbyt strachliwa.

WAGA (23.09- 20.10)

Dbająca o równowagę

Jako matka zwraca szczególną uwagę na sprawiedliwość i harmonię w sprawach domowych i rodzinnych. Przez nieodparta potrzebę łagodzenia napiętych sytuacji, a także niedopuszczania do nich, żeby mieć święty spokój, może wpaść w wir kupowania dziecku czego tylko ono zapragnie, rozpieszczając je bardzo. Nim się spostrzeże, dzieci mogą wejść jej na głowę. Matki-Wagi obdarzone są talentami dyplomatycznymi, więc w końcu poradzą sobie w dobrym stylu z potomstwem.

Waga bardzo dba, aby jej dziecko było czyste i gustownie ubrane, więc kupuje mu dużo drogich ubrań. Przestrzega rygorystycznie reguł savoir vivre. Drażnią ją dzieci zbyt agresywne i w brudnych, podartych ubraniach. Waga ma skłonność do przemykania przez życie bez angażowania się w skomplikowane problemy, sądzi bowiem, że ludzie za wszelką cenę powinni być dla siebie mili. Więc choć Waga to znak prawa i sprawiedliwości, zawsze się waha, kiedy ma te prawa ustanowić. U matki spod tego znaku szale wagi nigdy nie pozostają długo na tym samym poziomie. Jest spontaniczna i łatwa we współżyciu, ale nierzadko bardziej interesuje się własnym wyglądem i znajomymi niż własnymi dziećmi. Niektóre matki spod znaku Wagi są bardzo kochające i czułe, ale za miękkie, wskutek czego dzieci mogą nie szanować ich w dorosłym życiu.

Pośredniczka, przywiązuje dużą wagę do uczciwości. Dąży do harmonii i pokoju, które stanowią najwyższy nakaz w rodzinie. Wspiera rozwój talentów artystycznych dziecka.

SKORPION (23.10- 21.11)

Nie potrafi odciąć pępowiny

Matka-Skorpion postrzega i odbiera swoje życie zwłaszcza w sferze uczuciowej jako swoiste wyzwanie. Potrzebuje „testów wytrzymałościowych”, nawet jeżeli czasem mogą być bolesne i to zarówno dla niej, jak i dla jej pociech. Dzieci traktuje bardzo poważnie. Stara się wychować je na ludzi zaradnych, wytrzymałych i pracowitych. Wyjątkowo jako matka potrafi z dziećmi dzielić wszystkie dole i niedole. Z bardzo dużym zapałem i entuzjazmem będzie torować swoim pociechom drogę, zapominając, że może jej dzieci chcą iść przez życie zupełnie inną ścieżką.

Dla swoich dzieci jest podporą – potrafi wejrzeć w głąb ich duszy, co czasami może być jednak niebezpieczne, bo może ograniczać ich wolność. Z czystej miłości nie potrafi trzymać się od swoich dzieci z daleka, jest bardzo zaborcza, zazdrosna o miłość innych osób jak dziadkowie, czy w późniejszym życiu partnerzy. Czasami trudno się domyślić, czego oczekuje od swojego dziecka i może zdarzyć się, że je rani. Może reprezentować typ matki zaborczej, która kocha i chroni dzieci aż do przesady.

Matka spod znaku Skorpiona stara się dostrajać psychologicznie do swojego dziecka. Zagląda w głąb jego duszy i niepokoi się stanem psychiki. Kiedy myśli o wzroście, nie chodzi jej o numer obuwia. Musi bardzo uważać, żeby zapanować nad skłonnością do zupełnego zawładnięcia dzieckiem. Kobieta-Skorpion albo jest nadzwyczajną matką, albo ma niezwykle mało instynktu macierzyńskiego, choć robi, co może. Wychowując dzieci, stara się rozwijać je intelektualnie i zachęcać do pogłębiania własnych zainteresowań.

Z miłości do dziecka nie potrafi odciąć pępowiny. Pragnie wiedzieć o nim wszystko i nie pozwala, aby miało przed nią sekrety. Może wspierać, ale i niszczyć. Tendencje do utrzymania dziecka w (psychicznej) zależności. W kwestiach zasadniczych nieprzejednana i konsekwentna.

STRZELEC (22.11- 21.12)

Pragnie być idealną matką

Matka jako zodiakalny Strzelec potrzebuje swobody i niezależności. Nigdy nikomu nie da się usidlić wbrew jej woli, gdyż zawsze się wymknie. Woli opiekować się swoimi dziećmi niż je wychowywać – z jak najlepszymi intencjami. Reprezentuje typ matek-kumpli. Jest szczera, bezpośrednia, sprawiedliwa i koleżeńska. Pragnie być dla swoich dzieci dobrą koleżanką i nie zgrywa się na surową „panią matkę”. W jej towarzystwie czują się dobrze nie tylko jej pociechy, ale również ich koledzy i koleżanki. Zawsze mogą oni liczyć na miłe i serdeczne przyjęcie oraz słodki deser. Co prawda nie jest mistrzynią kulinarną, nie mniej jednak, ponieważ sama lubi słodycze, z dużą przyjemnością zrobi też coś słodkiego i dobrego dla swoich pociech. Pragnie być idealną matką, ale wie, kiedy wziąć ster w swoje ręce, mieć nadzór i nimi pokierować.

Matka spod znaku Strzelca pozostawia dziecku wystarczająco dużo swobody, żeby samo mogło się przekonać, kim naprawdę jest. Ma bardzo zdrowe podejście do swoich potomków i raczej zaryzykuje, że nabiją sobie parę guzów, niż będzie je tłamsić. Jest tolerancyjna i nie boi się puścić dziecka na głębokie wody. Matka-Strzelec wydaje się typem rozsądnym, który nie traci czasu na żadne nonsensy, ma jednak zadziwiającą filozofię życiową i umiejętność przewidywania, jak ułożą się sprawy w przyszłości. Prawdopodobnie dlatego nie daje się wciągnąć w codzienne problemy i niesnaski.

Wobec dziecka nastawiona przychylnie, optymistycznie i idealistycznie. W każdej sytuacji potrafi wykrzesać z siebie nowe pokłady optymizmu. Pragnie być idealną matką. Bierze na siebie sporą odpowiedzialność za dom, często kosztem radości życia i entuzjazmu.

KOZIOROŻEC (22.12- 19.01)

Surowa

Mamy-zodiakalne Koziorożce to bardzo odpowiedzialni rodzice. Często uważają swoje dzieciństwo za bardzo trudne (zwykle niesłusznie) i pragną uchronić swoje pociechy przed bolesnymi doświadczeniami. Generalnie Koziorożce nie należą do ludzi zbyt wylewnych emocjonalnie, te niedostatki próbują nadrobić dobrami materialnymi. Starają się posyłać dzieci do najlepszych szkół, a także chcą, aby ich dzieci miały i osiągały jak najwięcej. Matka-Koziorożec jest obowiązkowa i odpowiedzialna. Stara się bardzo dobrze wychować swoje dzieci. Jest idealną matką, która poradzi sobie nie tylko z wychowaniem potomstwa, ale także z obowiązkami zawodowymi. Musi uważać, żeby nie być dla nich zbyt surowa, bo wtedy tłamsi ich osobowość. Na szczęście posiada duże poczucie humoru, gdzie na równi obok dyscypliny panuje również dużo radości. Dzieci uważają ją za fajną, okazując dużo ciepła i ustępliwości.

Matka spod znaku Koziorożca jest zazwyczaj bardzo zapracowana. Pod wieloma względami jest profesjonalną matką, a ponieważ traktuje to zajęcie z wielką powagą, robi czasami wrażenie osoby starającej się o nominację do rady nadzorczej, często traktuje opiekę nad swoim potomstwem jako zadanie organizacyjne i zabiera się do tego w taki sposób, jakby startowała w jakimś konkursie. Kobieta spod znaku Koziorożca jest dobrą matką, choć bywa czasem gderliwa. Jest ambitna i chce, by jej dzieci odnosiły sukcesy. Uczy je szacunku do nauczycieli i wychowawców. Pracuje zawodowo zazwyczaj po to, by podreperować budżet rodzinny.

Obowiązkowa, twardo stojąca na ziemi, zapobiegliwa, raczej konwencjonalna. Oferuje dziecku trwałe ramy i klarowną strukturę. Pilna, godna zaufania i odpowiedzialna. Łatwo zapomina jednak o elemencie dziecinnym i zabawowym.

WODNIK (20.01- 18.02)

Osoba kochająca wolność

Matka-Wodnik w wychowaniu dzieci stawia na przyjaźń i koleżeństwo. Nie traktuje swoich dzieci jak niewolników, którymi może dowolnie dysponować, lecz jak przyjaciół i partnerów, z którymi próbuje przeżyć dobre i przezwyciężyć złe chwile. Pozwala swoim pociechom na dużo swobody, tak aby w miarę możliwości mogły rozwijać się bez większego skrępowania. Wodnik jako matka może reprezentować dwa typy – nowoczesnej, wolnej kobiety lub mocno napiętej i wybuchowej, co może doprowadzać do czasowej separacji między nią a dziećmi. Z jednej strony matka zachęca do realizacji marzeń, a z drugiej pokazuje, że poglądy są niezbyt mocne i rozsądne. Bardzo często zachowuje się jak starsza siostra i wtedy trudno mówić o jej odpowiedzialności.

Ma tendencje do traktowania dziecka jak kogoś równego sobie. Zawsze zapyta je o zdanie, ceni bowiem jego wkład, wie również, jak ważne jest dla małego przekonanie, że jego głos się liczy. Wodniki walczą o wolność tylko wtedy, gdy czują się osaczone, toteż tolerancja matki odbiera dziecku wszelką chęć buntu. Bywa tak zajęta zmienianiem świata, że nie zauważa, co dzieje się w jej własnej rodzinie. Łagodna, rozsądna, ceni wykształcenie. Nie jest zrzędliwa i dlatego chętnie gości w domu dzieciaki z całej okolicy.

Jako matka ma ciągły konflikt między obowiązkami rodzicielskimi, a własnym prawem do wolności i samorealizacji. Zapewnia dziecku ( zbyt) wiele wolnej przestrzeni. Chętnie widzi w nim partnera do rozmowy i dyskusji. Od najmłodszych lat wyrabia w nim samodzielność.

RYBY (19.02- 20.03)

Poświęcająca się

Matka-Ryba stawia przede wszystkim na instynkt, a także dar wczuwania się w potrzeby swojej pociechy. Bez trudu rezygnuje z własnych zainteresowań na korzyść swoich dzieci. Przepełniona jest oddaniem i gotowością ponoszenia dla nich ofiar. Jest bardzo czuła i ma bardzo ostrożny sposób bycia, co jest balsamem dla duszy dziecka. Istnieje jednak niebezpieczeństwo, że jej dobroć zostanie nadużyta – zwłaszcza, gdy dziecko jest materialistą albo kieruje się logiką i tego samego wręcz wymaga od swojej matki. Dzieci zodiakalnej Ryby ją uwielbiają i są bardzo zadowolone z takiej matki, ponieważ potrafi ona zapewnić poczucie bezpieczeństwa i miłości, wykazuje się bardzo dużym stopniem zrozumienia. Jej dzieci mają poczucie, że znajdują się w dobrych i pewnych rękach, a także że są przez nią rozumiane i kochane.

Matka spod znaku Ryby doskonale wie, w jaki sposób ukoić problemy dziecka ciepłym słowem. Z Ryb emanuje miłość – wszak to one są najbardziej skłonne do dawania w całym Zodiaku, lubią mieć poczucie, że są potrzebne. Matki spod tego znaku wspaniale wykrywają u dzieci zdolności twórcze i wyobraźnię. Nie poświęca zbyt wiele czasu na oswajanie dziecka-bestii wierząc, że w końcu wszystkie kaprysy miną bez jej zrzędzenia. Kocha dzieci i jest przez niekochana.

Przezorna, chroniąca, tolerancyjna. Czuje bardzo wyraźnie, czego dziecku potrzeba i poświęca się, aby mu to dać. Nie potrafi wyznaczyć swoich granic, łatwo staje się ofiarą i znosi wszystko z cierpliwością męczennicy. Sprawuje subtelną władzę nad swoim dzieckiem i przekazuje mu poczucie winy.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close