Zakupy

Zakupy na Aliexpress? Oczywiście!

W dzisiejszych czasach jesteśmy wręcz zalewane towarem z Chin. Jednak czy jest to aż takie złe jak mówią?

Kiedyś ludzie żyli w powszechnym przekonaniu że towar z Chin jest niskiej jakości, że zaraz się popsuje, że ogólnie nie warto się w to bawić, jednak czasy się zmieniły. Chiny jak każdy kraj próbuje się umocnić na rynku międzynarodowym przez co i jakość wykonywanych przez nich produktów szczególnie elektryka jest coraz lepsza a wręcz porównywalna z Europejską.

Ludzie są coraz bardziej świadomi tego co kupują oraz jaki proces produkcyjny przechodzi towar który mamy w rękach. Większość jak nie wszystkie megakorporacje korzystają z materiałów z Chin. Jedynie tylko montują je na miejscu aby zgodnie z prawem móc powiedzieć że towar nie jest „made in china” to samo tyczy się większości aukcji na Allegro…

Więc czemu by nie przekonać się na własnej skórze że zamawianie towaru bezpośrednio z Chin nie jest takie złe?

Oto kilka porad jak dokonywać bezpiecznych zakupów na Aliexpress:

Po pierwsze oczywiście trzeba założyć tam konto. Rejestracja jest bardzo prosta, wystarczy podać adres email oraz hasło, bądź zalogować się przez Gmail czy Facebook wtedy owe konta zostaną powiązane z Aliexpress

Następnym krokiem będzie podanie adresu dostawy. Aby to zrobić klikamy: Mój Aliexpress/My Aliexpress —> My shipping address—> Add a new address

Podczas dokonywania zakupów Aliexpress sam pokierowałby nas do podania adresu. Ta instrukcja pokazuje jak zrobić to ręcznie.

Brawo! Już możesz dokonać swojego pierwszego zakupu. Aliexpress działa bardzo podobnie jak Allegro więc nie jest skomplikowany. Dane karty kredytowe podajemy dopiero na samym końcu zamówienia przy czym nie musimy jej łączyć z Aliexpress. Możemy za każdym razem podawać dane od nowa lub też usunąć dane karty ze strony.

Działa to mniej więcej jak zwyczajna płatność kartą w sklepie. Po wpisaniu danych z karty odpowiednia suma jest pobierana przez Aliexpress po czym Aliexpress od razu wysyła wpłatę do sprzedawcy. Nie ma się czego obawiać oszustwa zazwyczaj się nie zdarzają, najlepiej kupować od sprzedawcy który sprzedał już wiele sztuk.

Wyszukiwanie ofert i opinie kupujących.

Aliexpress jest bardzo przyjazne dla kupującego. Sprzedający są bardzo mili, zależy im na Twojej opinii i profesjonalnej obsłudze. Często oferowana jest darmowa wysyłka. 90% wysyłek organizowanych jest pocztą narodową więc paczki będą docierać do nas za pośrednictwem Poczty Polskiej. Bardzo przydatny jest licznik pokazujący ile osób kupiło dany towar od danego sprzedawcy. Tym polecam się sugerować podczas zakupu.

Bardzo przydatną rzeczą podczas kupowania są opinie innych kupujących. Wbudowany translator nie jest zbyt dobry ale da się znaleźć opinie naszych rodaków czy też użyteczne zdjęcia od kupujących.

Podsumowując

Pierwsze kroki nigdy nie są łatwe, jako Mamy dobrze to wiemy 🙂 to samo dotyczy początków z Aliexpress. Z czasem nauczycie się z niego korzystać a wtedy zobaczycie ile korzyści i możliwości daje zamawianie towaru bezpośrednio z Chin. Na pewno jest to bardzo korzystne dla portfela można znaleźć też wiele ciekawych „unikatowych” rzeczy więc czemu by nie spróbować?

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close