Rodzice
Trending

[AKTUALIZACJA] 3300 zł na pierwsze dziecko, 300+ dla uczniów

Zbliża się ważny tydzień dla wszystkich rodziców, od dzisiaj (1 sierpnia 2019) wnioski można składać w formie pisemnej do urzędów, do tej pory zapisy mogliśmy wykonywać tylko elektronicznie.

W jaki sposób?

Dzięki rządowym programom „Rodzina 500+” oraz „Dobry start” inaczej nazywanym 300+ do końca roku uzbiera nam się magiczna suma 3300 zł. Sześć wypłat po pięćset złotych i jedna wyprawka Lepiej nie przegapić takiej okazji.

Jeżeli złożysz wniosek na przystąpienie do programu 500+ do końca sierpnia otrzymasz świadczenie wychowawcze z wyrównaniem. Taka szansa przepadnie jeżeli nie zdązysz do października.

Rodzice którzy mają obecnie przyznane świadczenie na drugie i kolejne dzieci (do 30 września 2019 roku) składają od 1 lipca jeden wspólny wniosek na wszystkie dzieci.

Terminy

• Złożenie wniosku w okresie lipiec – sierpień 2019 oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem od lipca, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 października
• Złożenie wniosku we wrześniu oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem od lipca, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 30 listopada
• Złożenie wniosku w październiku oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od października, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 grudnia
• Złożenie wniosku w listopadzie 2019 roku oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od listopada, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 stycznia 2020 roku
• Złożenie wniosku w okresie od 1 grudnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od miesiąca złożenia wniosku, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 29 lutego 2020 roku

Informacje z portalu money.pl

Co z 300+? Dla kogo?

Wyprawka szkolna w kwocie 300 zł netto (bez podatku, bez składek, do ręki) należy się na każde uczące się dziecko, nawet do 20 roku życia.
Jedynym warunkiem jest tutaj to, że dziecko nauke rozpoczeło przed 18 rokiem życia i kontynuuje ją np. w technikum lub w zawodówce.

Wyjątkiem są dzieci niepełnosprawne, tutaj wniosek możemy składać aż do ukończenia przez nie 24 roku życia.

Świadczenia zostaną przyznane na uczniów szkół dla dorosłych (także policealnych). Wykluczeni są studenci (ponieważ studia ropoczynają się po 18 roku zycia i nie są kontynuacją bierzącej nauki przed okresem dorosłości).

Ważnym aspektem wyprawki jest to, że nie ma przy niej żadnego kryterium dochodowego.Tutaj także niestety gonią nas terminy, wnioski złożone po 30 listopada nie będą przyjmowane.

Nie czekaj.

Najlepszy okres na składanie wniosków zaczął się właśnie teraz, każdy kto w tym okresie zapomni o przysługujących mu świadczeniach straci.

Jeżeli przydał ci się ten artykuł udostępnij go innym rodzicom, zachęcamy również do dzielenia się swoimi opiniami.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Wydatki sa duzo wyzsze szczegolnie na szkole sa kolosalnie duze jak dla rodzicow, stundeci to juz w ogole niektorzy nie maja jak pracowac a placic trzeba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close