LifestyleMałe dziecko

Jaki pies dla dziecka?

Psi towarzysz odgrywa niebagatelną rolę w rozwoju dziecka. Uczy empatii, odpowiedzialności i troski. Jeśli masz już pupila-świetnie. Pozostaje ci tylko ostrożnie zapoznać z nim dziecko i patrzeć jak rodzi się wieloletnia przyjaźń. Jeśli nie masz psa a zastanawiasz się nad kupnem, pamiętaj aby była to przemyślana decyzja. Chcesz kupić szczeniaka „dla świętego spokoju” bo dziecko marudzi i obiecuje,że będzie się nim opiekować? Lepiej odpuść. Pies to nie zabawka. Nie wszystkie pieski są odpowiednie dla małych dzieci. Przy wyborze psa absolutnie nie kieruj się wyglądem, lecz charakterem i podatnością na szkolenie. Jeśli pragniesz dla malucha przyjaciela, opiekuna i stróża w jednym, najlepsza będzie jedna z poniżej zaprezentowanych ras.

Polecane rasy

  • Buldog Angielski. Jest to psiak o ogromnych pokładach cierpliwości i akceptacji.
  • Nowofundland. Wyglądem budzi respekt, ale nie ma się co obawiać jego imponującej sylwetki. Jego serce jest równie wielkie jak on sam. Dzieci uwielbiają wtulać się w jego gęste futro, a on kocha pieszczoty którymi go obdarzają.
  • Mops. Jest to rasa bardzo pożądana, nie tylko ze względu na swoją nietypową urodę, ale również dlatego że ze swoim flegmatycznym sposobem bycia, jest idealny dla rodzin z dziećmi. Mopsy mają łagodne charaktery, kochają zabawy i potrafią psocić na równi z dzieciakami.
  • Labrador i Golden Retriever. Z przedstawicielami tej rasy możesz bez obaw zostawić małe dziecko. Pieski posiadają niezwykle łagodne charaktery. Wrodzona cierpliwość sprawia, że ze spokojem znoszą nawet nachalne pieszczoty.
  • Owczarek Szkocki. Kolejny cierpliwy psiak, z wrodzonym instynktem opiekuna. Spokojnie zniesie objawy dziecięcej miłości oraz nieustannie będzie czuwał nad tym czy małemu przyjacielowi nie grozi niebezpieczeństwo.
  • Beagle. Jest to piesek pozbawiony agresji i skłonny do zabaw, dlatego bywa chętnie kupowany przez rodziny z dziećmi. Musisz jednak pamiętać,że mimo wielu zalet Beagle nie posiada instynktu opiekuńczego i w razie zagrożenia zwyczajnie… ucieknie.

Istnieje wiele ras psów odpowiednich dla dzieci. Od ciebie zależy na jaką się zdecydujesz. Jeśli posiadasz kundelka absolutnie nie ma powodu by się go pozbywać. Pies nie rasowy, nie oznacza gorszy. W przypadku gdy dobrze znasz psa i wiesz,że nie zrobi krzywdy dziecku, nie słuchaj „dobrych” rad babć i ciotek. Pojawienie się w domu dziecka nigdy nie powinno być powodem pozbycia się zwierzaka, chyba że ten reaguje wyraźną agresją.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close